Çanakkale Açı Koleji Anadolu Lisesi

Çanakkale Açı Koleji Anadolu Lisesi

30.03.2020Eğitim Programları
Çanakkale Açı Koleji olarak temel hedefimiz öğrencilerimizin öğrenme sorumluluklarını geliştirerek yeterliliklerini arttırmak ve harekete geçirmektir. Öğrenciler yükseköğretime, mesleğe ve hayata temel değer ve becerileri kazanarak hazırlanır.

Akademik çalışmalar dahilinde kitlesel ve bireysel başarıyı destekleyen planlı grup ve birebir etüt çalışmaları yapılır. Her hafta yapılan deneme sınavları sonucunda rehberlik servisimizin analizlerine göre 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizin tümü için haftalık ders saatleri haricinde altışar saat tüm dersleri kapsayan etüt dersleri yapılır. Bu doğrultuda tüm veriler raporlar halinde dosyalanıp değerlendirilerek velilere bilgilendirme yapılır.

Yabancı dil öğretiminde öğrencilerin zihinsel gelişim basamaklarına uygun bir plan dahilinde sınıf düzeyine göre kademelendirilmiş bütünsel bir programla dil becerileri geliştirilir. Uygulama dersleri, drama ve benzeri etkinliklerle kazandıkları dil becerilerini günlük hayatta uygulama imkanı sunulur.

Ders dışı gelişim alanlarında öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre sanatsal, sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerle akademik başarıları desteklenir. Müzik, resim, seramik ya da spor alanlarında öğrencilerin yetenekleri değerlendirilerek uygun branşlarda profesyonelleşmelerine zemin hazırlanır. Her cumartesi 10.00-13.00 saatleri arasında etkinlik atölyelerimiz açılır. Öğrencilerimiz ilgi ve isteklerine göre atölye derslerine katılırlar. Bunun dışında cumartesi günleri tıpkı hafta içinde olduğu gibi akademik derslerde birebir etüt programı da devam eder.

Yükseköğretime ve mesleğe hazırlığın son aşaması olan lise öğrenimi öğrencinin çok boyutlu desteklenmesini gerektirir. En başta, akademik çalışmaların motivasyon kaynağı olarak hedeflerin belirlenmesi ve yükseköğretime geçiş sınavlarının öğrenci üzerindeki baskısının yönetilmesi gerekir. Profesyonel Koç, Kariyer Uzmanı, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlarımızdan oluşan deneyimli ve güçlü kadromuz ile öğrencilerimize birçok konuda destek sağlanır. Akademik süreç bütünsel olarak yönetilir. Lise programlarının temelini oluşturan üniversite sınavına hazırlık süreci yüksek motivasyon ve performansla yürütülür.

"Çanakkale Açı Koleji Anadolu Lisesi" olarak kitlesel ve bireysel başarıyı destekleyen,

• Tüm branşlarda üniversite sınavına hazırlıkta deneyimli dinamik kadro,
• Öğrendiklerini pekiştirmeye yönelik bireysel ve grup etütleri,
• Modüler setler halinde hazırlanmış kapsamlı kaynak yayınlar,
• Öğrenciye özel çalışma programı ve birebir takip sistemi,
• Sınav stratejilerini geliştiren deneme sınavları,
• Kütüphaneler, ders çalışma salonları, etüt ve ek dersler,
• Özel rehberlik saatleri ve etkin seminerler,
• Meslek tanıtımı, seçimi ve tercih uygulamalarıyla

Mutlu okul, mutlu öğrenciler, başarılı gelecek için sizinleyiz...

Çanakkale Açı Koleji Anadolu Lisesi