Çanakkale Açı Koleji Ortaokul

Çanakkale Açı Koleji Ortaokul

30.03.2020Eğitim Programları
Çanakkale Açı Koleji olarak temel hedefimiz öğrencilerimizin öğrenme sorumluluklarını geliştirerek yeterliliklerini arttırmak ve harekete geçirmektir. Bu hedef dahilinde, kitlesel ve bireysel başarıyı destekleyen planlı grup ve birebir etüt çalışmalarımız bulunmaktadır.

Her hafta yapılan deneme sınavları sonucunda rehberlik servisimizin analizlerine göre 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerimizin tümü için haftalık ders saatleri haricinde altışar saat tüm dersleri kapsayan ek etüt dersleri yapılır. 8. sınıf öğrencilerinin liselere giriş sınavlarına ve lise öğrenimine sağlam bir akademik altyapı oluşturulur. Ayrıca, akademik başarılarını destekleyecek tüm çalışmalar rehberlik servisi ve branş öğretmenleri tarafından geliştirilip takip edilir. Bu doğrultuda tüm veriler raporlar halinde dosyalanıp değerlendirilerek velilere bilgilendirme yapılır.

Yabancı dil öğretiminde öğrencilerin zihinsel gelişim basamaklarına uygun bir plan dahilinde sınıf düzeyine göre kademelendirilmiş bütünsel bir programla dil becerileri geliştirilir. Uygulama dersleri, drama ve benzeri etkinliklerle kazandıkları dil becerilerini günlük hayatta uygulama imkanı sunulur.

Çocukların fiziksel, zihinsel, duygusal, sosyal ve ruhsal potansiyelleri bütünsel olarak desteklenerek çocuklar öğrenme sürecine dahil edilir. Düzenli, çok yönlü yurt içi-dışı geziler, yarışmalar, kitap okuma ve yorumlama etkinlikleri, sportif ve sanatsal faaliyetler sosyal kulüpler çatısı altında yürütülür.

Müzik, resim, seramik ya da spor alanlarında öğrencilerin yetenekleri değerlendirilerek uygun branşlarda profesyonelleşmelerine zemin hazırlanır. Her cumartesi 10.00-13.00 saatleri arasında etkinlik atölyelerimiz açılır. Öğrencilerimiz ilgi ve isteklerine göre atölye derslerine katılırlar. Bunun dışında cumartesi günleri tıpkı hafta içinde olduğu gibi akademik derslerde birebir etüt programı da devam eder.

"Çanakkale Açı Koleji Ortaokulu" olarak kitlesel ve bireysel başarıyı destekleyen,

• Planlı grup ve birebir etüt çalışmaları,
• Etkinlik atölyeleri,
• Kaliteli kaynak kitap, test ve deneme sınavları,
• Uzman eğitim ve öğretim kadrosuyla

Mutlu okul, mutlu öğrenciler, başarılı gelecek için sizinleyiz...

Çanakkale Açı Koleji Ortaokulu