Filiz Esin

Filiz Esin

27.03.2020Öğretmenlerimiz
1989 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldum.

1989 - 1991 yılları arasında Tasarım dergisinin yazı işlerinde Redaktör ve Yayın Yönetmeni Yardımcısı olarak görev yaptım.
Müjdat Gezen Tiyatro Okulunu bitirdim ve öğrencilik yıllarımda bazı özel tiyatrolarda rol aldım.

1991 yılında Milli Eğitim Bakanlığında üç yıl Türkçe Öğretmeni olarak görev yaptım. Daha sonra Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliğine geçiş yaptım.

Yaklaşık 20 yıl gibi bir süredir Çanakkale ilinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak çalışmaktayım.

Bunun 2 yılı Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesinde, 10 yılı Vahit Tuna Anadolu Lisesinde, son 8 yılı Çanakkale Fen Lisesinde geçti. Çanakkale Fen Lisesinde görev yaptığım yıllarda Proje Yürütme Kurulunda çeşitli proje eğitim seminerlerine katıldım.

Her yıl Tübitak projelerinde edebiyat ve sosyoloji dalında öğrencilerime rehberlik yaptım. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında proje okulları arasında yapılan proje hazırlama yarışmasında değerlerimiz konulu projemiz Türkiye üçüncüsü olmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda çalıştığım 29 yıl boyunca kurum müdürlerinden aldığım teşekkür belgesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ve Bakanlıktan aldığım bir takdir belgesi ve Çanakkale Garnizon Komutanlığından aldığım takdir belgesi ile devlette olan hizmet yıllarımı tamamladım.

2019-2020 eğitim-öğretim yılında Çanakkale Açı Kolejinin Anadolu Lisesi eğitim programında Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni ve Anadolu Lisesi Müdürü olarak görev yapmaktayım.