Fuat Fırat

Fuat Fırat

27.03.2020Öğretmenlerimiz
2010 yılında Gelibolu Armatör Yakup Aksoy Denizcilik Lisesinden ikinci olarak mezun oldum.

Mezun olduğum sene mesleki tercihimi öğretmenlikten yana kullanıp, üniversite olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biyoloji bölümüne tercih yaptım.

2011 yılında üniversiteye başladım. Bu aşamada branş eğitimi dışında AB öğrenci projelerine bağlı Polonya ve İtalya ayaklarında gerçekleştirilen öğrenci programlarından eğitim sertifikaları edindim.

Pedagojik formasyon eğitim sürecini gerçekleştirdim. İlk yardım, yangınla mücadele eğitimleri ve sertifikaları aldım. Ayrıca özel bir kursta İngilizce eğitimi aldım.

Mezun olduğum sene içerisinde İstanbul'da özel bir kurumda Eğitim Danışmanı olarak mesleki hayatıma başladım. Aynı yıl içerisinde hem eğitim danışmanlığı hem de öğretmenlik görevlerini yürüttüm.

Bir sonraki sene kurumda yükselerek Müdür Yardımcısı olarak görev aldım. Çalıştığım kurumun tarzından dolayı öğrencilere akademik anlamda eğitim verdim. Yüzlerce öğrencim iyi üniversitelere yerleşti.

2019 yılı itibari ile yaşantıma Çanakkale şehrinde devam etme kararı aldım. Mesleki hayatıma Çanakkale Açı Kolejinde devam etmekteyim.