Necdet Çetin

Necdet Çetin

6.04.2020Öğretmenlerimiz
1959 yılında Çan ilçesinin Yenice köyünde doğdum.

İlk ve orta öğrenimimi Çan'da tamamladıktan sonra yatılı okul sınavlarına girip, Çanakkale Öğretmen Okulunu kazandım ve hayatımın dönüm noktası oldu. Çalkantılı bir öğrenim yaşantısı sonrasında mesleğime başladım. Şuan milyon kere dünyaya gelsem milyon kere öğretmenlik mesleğini seçerim ve iyi ki seçmişim diyorum.

1978-79: Çan'ın Asmalı köyünde vekil öğretmenlik hizmetinde bulundum.

1986: Kardelenlerimi tanıdığım Hozat'ın Dalören köyünde görev aldım.

1990-2004: Züferbey İlköğretim Okulunda görev aldım.

2017: Temmuz ayında mesleğe veda ettiğimi sanmıştım, meğer öğretmenlikten emekli olunmuyormuş.

İzci Liderliği ve Necdet Çetin
1991 yılında başladığım izci liderliğine hala onurla devam ediyorum. Öğrencilerime izci ruhunu aşılarken, onları hayata hazırlamanın onurunu yaşayarak bu yola "izcilik öğrenilmez, yaşanır" ilkesiyle devam ediyorum.

Halk Oyunları ve Necdet Çetin
Benim için bir yaşam biçimi olan öğretmenlik mesleğimin ikinci yılında Tunceli yöresindeki görevimle başlayan bu tutkum hala devam etmektedir.

Tiyatro ve Necdet Çetin
İlkokulda başlayıp oynayamadığımız piyesten sonra hep içimde kalan tiyatro sevgimden öğretmenlik hayatım boyunca asla kopmadım. Her yıl mutlaka ya bir oyunda görev aldım ya da bir oyunu sahneye koydum.

Öğretmenlik mesleği, ömrün sonuna kadar bitmeyen ve tadı hiçbir başka tatla mukayese edilemez bir meslek. Yeni nesiller ve yeni umutlar yetiştirme aşkından hiç vazgeçmeden devam eden bir ömrüm var.
Bundan sonra da Çanakkale Açı ailesinin bir üyesi olarak ilk günkü heyecanım ile Kurucu Müdür olarak mesleğime devam ediyorum.