Spor Salonu

Spor Salonu

29.03.2020Eğitim Öğretim
Çanakkale Açı Koleji olarak Ulu Önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün söylediği “SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR” sözünü ilke edinerek tüm öğrencilerimizi fiziksel yetkinliğe sahip, aktif spor yapan bilinçli ve sağlıklı bir nesil olarak yetiştirmeyi planlıyoruz.

"Okul Öncesi" dönemde; 4-7 yaş arası öğrencilerimizin büyük ve küçük kas gruplarını çalıştırıcı, temel beceri ve koordinasyon özelliklerini geliştiren, yapılan tekli ve çoklu çalışmalarla daha ileri seviyedeki karmaşık hareketlere ve fiziksel çalışmalara yönelik planlanan egzersizler uygulanır.

"İlk ve Ortaöğretim" kademesinde; oyun ve fiziki etkinlikleri içeren ders planları uygulanmaktadır. Öğlencilerin oyun ve fiziki etkinliklere katılırken fiziksel gelişimlerinin yanında duygusal, sosyal ve zihinsel özelliklerini geliştirmek bu programın amaçlarındandır. Öğrencilere ilkokul çağından itibaren oyun ve fiziki etkinliklere düzenli katılım alışkanlığı kazandırma ve fiziki etkinliklerle öz bakım becerilerini geliştirmelerini sağlama programın önemli hedefleri arasındadır.